Naujienos

Tauragėje skirtingas institucijas vienija bendras tikslas – vaiko gerovė

Siekiant pačių geriausių rezultatų vaiko gerovės srityje, Tauragėje, kaip ir kituose miestuose, nuolat organizuojami skirtingų institucijų pasitarimai. Ne išimtis ir vasarį Tauragės rajono savivaldybėje įvykęs pasitarimas, kurio metu skirtingų miesto institucijų atstovai formavo bendrą praktiką, padėsiančią ateityje dar kokybiškiau bei operatyviau bendradarbiauti vaikų labui. 

Anot Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Tauragės skyriaus (VTAS) vedėjos Birutės Sragauskienės, pasitarimo metu buvo koncentruojamasi į švietimo įstaigų bendradarbiavimą su kitomis institucijomis. „Pastebėta, jog kai kuriose mokyklose su vaikais susijusias problemas yra bandoma spręsti tik konkrečios mokyklos mastu, todėl švietimo įstaigų vadovai buvo skatinami, iškilus tam tikroms problemoms, kreiptis pagalbos, taip pat nepalikti nuošalyje vaiko įstatyminių atstovų,“ – B. Sragauskienė.

Pasitarimo metu pasidalinta probleminėmis situacijomis, su kuriomis susiduriama kone kasdien, aptarta, ką daryti, jog tokių situacijų skaičius mažėtų. Taip pat kiekvienos institucijos atstovams buvo primintos atsakomybės, susijusios su vaiko teisių pažeidimais.  

Kaip teigia Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Jolanta Skrodenienė, nors skirtingų institucijų skaičius ir nėra mažas, dialogas tarp jų kaskart darosi vis sklandesnis. „Kuo toliau, tuo labiau skirtingos institucijos suvokia, jog būtent vienybė ir bendradarbiavimas yra svarbiausi komponentai, norint pasiekti pozityvių rezultatų. Na, o pozityvūs rezultatai yra neatsiejami nuo pačių didžiausių pastangų sukuriant palankias sąlygas vaikams bei šeimoms, kuriose jie gyvena,“ – koordinatorė.  

Koordinatorė pabrėžia ir vienos bendros praktikos atradimo svarbą. „Kadangi vaiko apsauga – itin dinamiška, kintanti ir jautri sritis, prie jos taikydamiesi turime atrasti patį optimaliausią ir geriausią sprendimą. Vienos bendros praktikos nebuvimas iššaukia skirtingas ir nebūtinai visapusiškai vaiko interesus ginančias praktikas, todėl, siekdami to išvengti ir remdamiesi teisės aktais, palaipsniui formuojame tvarią ir visur vienodai ateityje taikytiną praktiką,“ – J. Skrodenienė. 

Tikimasi, jog Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos bendradarbiavimas su kitomis institucijomis bei bendros praktikos galutinis suformavimas padės pasiekti geriausių rezultatų, tam, kad vaikui ir šeimai būtų sukurta palanki aplinka tiek emocine, tiek ir socialine prasme.  

Pasitarime diskutavo ir bendradarbiavimo tobulinimo galimybėmis dalijosi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Tauragės skyriaus vedėja, Tauragės rajono savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė, Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja, Socialinių paslaugų centro direktorė, Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius, Tauragės vaikų globos namų direktorė ir Tauragės ugdymo įstaigų atstovai – direktoriai kartu su socialiniais darbuotojais.

X