Naujienos

Numatytos prevencinės priemonės saugumui užtikrinti

Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Kėdainių rajone surengė susitikimą su vietos socialinės srities įstaigų atstovais bei policijos pareigūnais ir aptarė prevencines priemones dėl globos įstaigoje gyvenančiųjų saugumo. Sunerimstama, kai paaugliai ilgesniam laikui pradingsta niekam nepasisakę, o telefonu su jais susisekti nepavyksta.

„Tai jauni žmonės, kuriems gal sunkiau sekasi pritapti, todėl, siekiant atliepti jų poreikius, reikia įdėti daugiau pastangų. Mūsų pareiga pasirūpinti, kad jie nepatektų į nesaugią aplinką, nebūtų įtraukti į nusikalstamas veikas“, - kalbėjo vyresnioji patarėja Sigita Mockienė.

Patarėja paskatino keisti situaciją per užimtumo priemones. Taip pat sutarta, kad padedant profesionaliai psichologei, paaugliams bus pateiktos aiškios vidaus tvarkos taisyklės, dar kartą paaiškinta, kokios grėsmės kyla laiku negrįžus, atsidūrus nesaugioje aplinkoje. Siekiant paauglius apsaugoti nuo nepageidaujamų asmenų, įstaigos teritorijoje bus įdiegta papildoma vaizdo kamera.

Kėdainių r. policijos komisariato viršininkas Alvydas Vaina patikino, kad kilus neaiškumams dėl vaiko buvimo vietos ir jo saugumo, visada reaguojama nedelsiant. Pirmiausiai aiškinamasi, ar tai dingimas, ar paprasčiausias išėjimas nepranešus. Bandoma susisiekti telefonu, išsiaiškinti, ar reikalinga pagalba.

Kėdainių rajono policija per du mėnesius gavo trisdešimt pranešimų dėl iš globos įstaigos dingusių paauglių, dauguma sugrįžo tą pačią naktį arba kitą dieną.

X