Naujienos

Dar daugiau anykštėnų ruošiasi tapti globėjais

Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Anykščių rajone patarėja L. Zukienė pasveikino šių metų pirmąsias 5 šeimas, išklausiusias visą GIMK mokymų programą ir pasidžiaugė, jog vaiko teisių apsaugos sistemos reforma atnešė daug pozityvių pokyčių: „Visuomenė tapo aktyvesnė, atsiranda vis daugiau žmonių, norinčių padėti, suteikti laikinus namus be tėvų globos likusiems vaikams.“

L. Zukienė renginio metu susirinkusiems atsakė į rūpimus klausimus apie globos ir rūpybos organizavimą, apie reagavimą į vaiko teisių pažeidimus visą parą, apie operatyviai suteikiamą pagalbą kiekvienam vaikui.

Primename, jog už globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų paiešką ir mokymus atsakingas kiekvienoje savivaldybėje esantis Globos centras.

Asmuo, norintis globoti (rūpinti) šeimoje be tėvų globos likusį vaiką, turi kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, kurios darbuotojams padedant, bus pradėta globos (rūpybos) šeimoje procedūra.

Pirmiausia bus vykdomas asmens pradinis įvertinimas. Tarnybos teritoriniam skyriui atlikus asmens pradinį vertinimą ir priėmus teigiamą sprendimą, asmuo siunčiamas į savivaldybės teritorijoje veikiantį Globos centrą dėl mokymų ir jo pasirengimo vaiko globai (rūpybai) patikrinimo pagal Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo (GIMK) programą ir išvados parengimo.

Daugiau apie Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo (GIMK) programą galite sužinoti čia: http://www.vaikoteises.lt/ivaikinimas-ir-globa/globeju-ir-iteviu-mokymas/

X